D-Vitum 400 j.m. - witamina D dla niemowląt,
36, 48, 96 kapsułek twist-off

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.

NR 1 W POLSCE WG DANYCH IMS HEALTH**

 

D Vitum nowy karton 36 kps RGB 2016 300 px articleWitamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów. Dodatkowo pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy – nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka. Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki „twist-off” preparatu D-Vitum witamina D dla niemowląt.

Dawkowanie: 1 kapsułka zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. Zaleca się podawać preparat raz dziennie po 1 kapsułce „twist-off”. Utrzymywanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Sposób podania: należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat przeznaczony jest dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.

Składniki: olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Przechowywanie: przechowywać w temp. pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

Wartość odżywcza 100 g Dzienna porcja
(1 kapsułka)
Wartość energetyczna (energia) 3700 kJ / 900 kcal 9 kJ / 2 kcal
Tłuszcz, w tym: 100 g 0,25 g
  - kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 11,5 g 0,03 g
Węglowodany, w tym 0 g 0 g
  - cukry 0 g 0 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0 g 0 g
Witamina D3 4000 µg (80000%*) 10 µg (400 j.m., 200% *)

* referencyjnej wartości spożycia

** wg danych IMS Health dotyczących ilości sprzedanych opakowań w czerwcu 2014

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem

Masa netto: 9 g (opakowanie 36 kapsułek)

Masa netto: 12 g (opakowanie 48 kapsułek)

Masa netto:  24 g (opakowanie 96 kapsułek)

 

  Zamów on-line w sklepie internetowym oleofarm24.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------- Tracking Code: Standard (Asynchronous) "D-Vitum" ----------------------------------------------------------------------------------------------