D-Vitum® 800 j.m. - witamina D dla niemowląt,
36 kapsułek "twist-off"

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postepowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla wcześniaków, niemowląt karmionych piersią i dzieci.

 

D Vitum 800jm nowy karton 36 kps RGB 2016 300px articleWitamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów. Dodatkowo pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy – nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Dawkowanie: 1 kapsułka zawiera 800 j.m. (20 µg) witaminy D. Zaleca się podawać preparat raz dziennie po 1 kapsułce „twist off”. Utrzymywanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Sposób podania: należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazać lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat przeznaczony jest dla wcześniaków, niemowląt karmionych piersią i dzieci.

Składniki: olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol. Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Wartość odżywcza 100 g Dzienna porcja
(1 kapsułka)
Wartość energetyczna (energia) 3700 kJ / 900 kcal 9 kJ / 2 kcal
Tłuszcz, w tym: 100 g 0,25 g
  - kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 11,6 g 0,03 g
Węglowodany, w tym 0 g 0 g
  - cukry 0 g 0 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0 g 0 g
Witamina D3 8000 µg (160000%*) 20 µg (800 j.m., 400% *)

* % referencyjnej wartości spożycia

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Masa netto: 9 g

 

  Zamów on-line w sklepie internetowym oleofarm24.pl