D-Vitum 400 j.m. witamina D dla niemowląt
aerozol, 6ml

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz niedoborach witaminy D. Dla niemowląt i dzieci. Opakowanie zawiera około 80 porcji.

 

D Vitum 6ml aerozol smallWitamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Ponadto pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu a także pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy – nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Suplementacja witaminą D zalecana jest od pierwszych dni życia, niezależnie od sposobu żywienia noworodka (pierś/mleko modyfikowane). W okresie od urodzenia do 6 miesiąca życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400 j.m./dobę. W okresie od 6 do 12 miesiąca życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400-600 j.m./dobę, zależnie od podaży witaminy D w diecie.

Sposób użycia i dawkowanie: zaleca się stosować 1 naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie bezpośrednio do ust dziecka lub do pokarmu. W tym celu należy zamontować na buteleczkę z preparatem poSposób użycia i dawkowanie: zaleca się stosować 1 naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie bezpośrednio do ust dziecka lub do pokarmu. W tym celu należy zamontować na buteleczkę z preparatem pompkę dozującą dołączoną do opakowania. Pompka pozwala na precyzyjne odmierzenie właściwej do spożycia porcji produktu. Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć pompkę aż do pojawienia się pierwszej dozy. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Wartość odżywcza 100 ml
Wartość energetyczna (energia) 3397 kJ/826 kcal
Tłuszcz, w tym: 92 g
  - kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 11 g
Węglowodany, w tym 0 g
  - cukry 0 g
Białko 0 g
Sól 0 g
Witamina D3 13333 µg (266660%*)

1 porcja (1 naciśnięcie pompki) zawiera 10 µg (400 j.m., 200%*) witaminy D3.

* referencyjnej wartości spożycia

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony jest dla noworodków, niemowląt i dzieci.

Składniki: olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem. Preparat należy zużyć w ciągu trzech miesięcy od otwarcia buteleczki.

 

 

  Zamów on-line w sklepie internetowym oleofarm24.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------- Tracking Code: Standard (Asynchronous) "D-Vitum" ----------------------------------------------------------------------------------------------