D-Vitum® krople - witamina D dla niemowląt,
krople 6 ml

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.

 

D Vitum krople 6ml RGB 300px articleWitamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy – nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest zahamowana. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 10 µg (400 j.m.), co odpowiada zawartości 2 kropli preparatu D-Vitum® dla niemowląt. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym nie wymagają dodatkowego podawania witaminy D, o ile ilość spożytego mleka pokrywa w[nbsp]całości dobowe zapotrzebowanie.

Sposób użycia i dawkowanie: zaleca się stosować 2 krople dziennie bezpośrednio doustnie lub do ściągniętego pokarmu matki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony jest dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.

Składniki: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Wartość odżywcza 100 g Dzienna porcja
(2 krople)
Wartość energetyczna (energia) 3496,1 kJ / 850,4 kcal 6,7 kJ / 1,6 kcal
Tłuszcz, w tym: 94,49 g 0,18 g
  - kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 94,49 g 0,18 g
Węglowodany, w tym 0 g 0 g
  - cukry 0 g 0 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0 g 0 g
Witamina D3 15000 µg (300000%*) 10 µg (400 j.m., 200% *)

* referencyjnej wartości spożycia

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

Preparat należy zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia buteleczki.

 

  Zamów on-line w sklepie internetowym oleofarm24.pl