D-Vitum krople - witamina D dla niemowląt,
krople 6 ml

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla noworodków, niemowląt i dzieci.

 

D Vitum krople 6ml RGB 300px articleWitamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy – nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Suplementacja witaminą D zalecana jest od pierwszych dni życia, niezależnie od sposobu żywienia noworodka (pierś/mleko modyfikowane). W okresie od urodzenia do 6 miesiąca życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400 j.m./dobę. W okresie od 6 do 12 miesiąca życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400-600 j.m./dobę, zależnie od podaży witaminy D w diecie.

Sposób użycia i dawkowanie: zaleca się stosować 2 krople dziennie bezpośrednio do ust dziecka lub do pokarmu. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony jest dla noworodkówn niemowląt i dzieci.

Składniki: olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Wartość odżywcza 100 ml  
Wartość energetyczna (energia) 3497 kJ / 826 kcal  
Tłuszcz, w tym: 92 g  
  - kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 11 g  
Węglowodany, w tym 0 g  
  - cukry 0 g  
Białko 0 g  
Sól 0 g  
Witamina D3 13676 µg (273520%*)  

* referencyjnej wartości spożycia

1 porcja (2 krople) zawiera 10 µg (400 j.m., 200%*) witaminy D3.

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

Preparat należy zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia buteleczki.

 

  Zamów on-line w sklepie internetowym oleofarm24.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------- Tracking Code: Standard (Asynchronous) "D-Vitum" ----------------------------------------------------------------------------------------------